Лікування сколіозу хребта у дітей в Одесі

 

Сколіоз у дітей – це викривлення хребта, яке провокує: головний біль, остеохондроз, радикуліт, грижі. На ранніх стадіях сколіоз лікується досить легко за допомогою: ЛФК (лікувальна фізкультура), масажу, гімнастики, але запущені форми можуть призвести до серйозних наслідків для всього організму, аж до інвалідності та виправлення сколіозу на цьому етапі можливе лише за допомогою операції на хребет.

Заняття на тренажері по методикиці Євмінова - найпростіший і найефективніший спосіб формування правильної постави дитини та збереження здорового хребта протягом усієї життя. Важливо не прогаяти той момент, коли порушення у поставі оборотні. Своєчасне звернення до фахівця запобігатиме прогресуванню захворювання, дозволити уникнути можливих наслідків та вбережі здоров'я.

сколиоз у ребенка

Симптоми сколіозу хребта у дитини

Батькам слід звернути увагу на такі симптоми:

 • Жалоби на біль у спині або грудній клітці, болючість при ходьбі, біль у стопах;
 • Асиметрія, зміна вигинів хребта;
 • Сутулість при сидінні за столом;
 • Явне викривлення хребта;
 • Лежачи на животі - різна довжина ніг;
 • Часті застудні захворювання;
 • Інші можливі порушення;
 • Наявність хоча б одного симптому свідчить про сколіоз.

Зверніться до фахівців центру Євмінова в Одесі для профілактики та лікування за перших ознак.

 

Причини сколіозу хребта


Гіподинамія (зниження рухової активності та сили м'язових скорочень) спостерігається і у дорослих, і дітей.
Сучасні діти зростають і дозрівають швидше, але їхнє фізичне здоров'я слабшає. Не сприяючи розвитку спритності та рухливості, сидячий спосіб життя тягне за собою гіпоксію та ослаблення імунітету.

Приблизно 70% дітей мають порушення постави, а 10% - сколіоз, або бічне викривлення хребта.

Сколіоз - це викривлення хребта в бічній плоскості внаслідок нерівномірного натягу м'язів з лівого та правого боку хребта. Дуже часто у дітей сколіоз поєднується ще з кіфозом. І якщо сколіоз це викривлення у бокової плоскості, то кіфоз – у передній. Тобто, крім того, що у дитини розвивається асиметрична постава, вона ще й сутулиться.

 

Стадії та лікування сколіозу


Всі ці форми можуть розвинутись до певної стадії:

1 стадія – кут деформації до 10%;
2 стадія – кут деформації до 25%;
3 стадія – кут деформації до 40%;
4 стадія – деформація більше 40% з формуванням реберного горба та сильної дистопії внутрішніх органів.
Останні стадії сколіозу крім естетичного дефекту та болю в спині, дуже небезпечні для життя, тому що внаслідок сильного перекосу хребта відбувається дистопія внутрішніх органів – зміщуються всі внутрішні органи, зокрема серце. У свою чергу, внаслідок зміни осі серця змінюється навантаження, у дитини рано розвивається серцева недостатність і, як правило, прогноз для життя несприятливий.

 

Дуже важливо виявити сколіоз у дітей у ранньому віці!

 

Сколіоз добре піддається лікуванню в період, коли організм дитини росте. Коли зростання організму повністю закінчено (після 20 років) корекція сколіозу практично неможлива, бо вже вишикувалася стійка система. Чим більш ранньому віку виявлено сколіоз, тим більше шансів на успішне лікування. Тому що поки дерево росте і прагне вгору, ми можемо за допомогою підпірок і різноманітних напрямних зусиль його вирівняти. Коли дерево вже виросло і ствол його нерівний, то це ніяк не виправити, бо дерево вже доросле. Тому добрі результати лікування у дітей від 5 до 12 років.

 

Як визначити сколіоз?


Вроджену форму сколіозу на ранніх стадіях практично неможливо визначити "неозброєним" поглядом. Його обов'язково має помітити при регулярних ортопедичних оглядах лікар-ортопед та назначити інтенсивне ортопедичне лікування. Таким чином, можна зупинити розвиток сколіозу до тяжких стадій.

Батьки також можуть зробити невелику діагностику, яка допоможе визначити, чи є порушення у поставі. Залишковий діагноз сколіозу може поставити лише лікар за допомогою рентгену. При сколіотичній поставі та набутому, вторинному сколіозі – не видно зміни форми кістки. При сколіозі уродженому спостерігається так звана клиноподібна деформація хребців – зміни первинної початкової форми хребців. Рентгенівський знімок дозволяє побачити всі ці моменти.

 

Як запобігти розвитку сколіозу?

 

сколиоз у детей

Що ж до набутої форми сколіозу, його розвитку справді можливо запобігти, якщо правильно забезпечити дитині ортопедичний режим з раннього дитинства. Для цього,

по-перше, необхідно виключити провокуючі та схильні до розвитку вторинного сколіозу фактори.
По-друге – створити симетричний м'язовий корсет для того, щоб сколіоз не міг розвиватися.
Що стосується методів виключення провокуючих факторів, то тут слід дотримуватися кількох простих порад:

У дитячому віці дитину не потрібно садити завчасно, поки вона сама не виявлятиме таких спроб, тому що кістки дитини ще не готові до осьового навантаження і можуть викривлятися.
Також не варто ставити дитину на ноги, поки вона сама не спробує стати і ходити.
Потрібно стежити за тим, щоб дитина не робила якихось монотонних односторонніх дій, щоб у неї симетрично розвивалася права та ліва сторона.
Крім того, потрібно стежити за тим, щоб дитина не носила портфель або сумку в одній руці або на одному плечі, бажано носити ранець або рюкзак.
Також, важливо забезпечити дитині правильне посадкове місце – за партою чи за столом. Площина столу повинна розташовуватися на рівні сонячного сплетення або реберного кута, відстань від грудної клітки до краю парти повинна дорівнювати ширині долоні дитини.
Стілець, на якому сидить дитина, повинен бути не на коліщатках, а жорстко фіксованим, щоб не можна було відсуватися від столу. Світло має падати з правого боку, якщо дитина правша, якщо шульга – з лівої. Важливе ліжко, на якому спить дитина – матрац по можливості має бути ортопедичним.


Що робити, якщо у дитини сколіоз?


Діагноз "сколіоз" повинен ставити лише дитячий ортопед. Як вже відомо, щоб визначити форму сколіозу та стадію сколіозу необхідно зробити рентгенівський знімок. Після того, як встановлено діагноз, визначаються методи лікування, які можуть бути різні, залежно від ступеня.

У початкових стадіях розвитку сколіозу можна обмежитися невеликою корекцією, дотриманням ортопедичного режиму, зміною способу життя та регулярними заняттями ЛФК та плаванням. При більш серйозних ступенях необхідна остеопатична корекція, лікувальна фізкультура. При запущених випадках показано хірургічне втручання для того, щоб запобігти дистопії внутрішніх органів.

Дитина з дефектом постави має більше рухатися і займатися фізкультурою, але це аж ніяк не означає, що її не слід лікувати за допомогою реабілітаційних вправ. Дошкільнят корисно записати на ритмічну гімнастику, ЛФК, а школярам найкраще доповнити уроки фізкультури заняттями лікувальною гімнастикою. Якщо дозволяють умови, встановіть у дитячій шведську стінку чи профілактор Євмінова, постарайтеся виділити у тижневому розпорядку дитини час на заняття плаванням.

Тактику лікування вибирає і рекомендує лікар-ортопед, і дуже часто вдається уникнути методів громіздких і травмуючих психіку дитини, таких як носіння жорстких корсетів та вчення у спеціальних закладах. Головне обрати методику, якиа принесе найбільший результат для дитини і завдасть мінімальної шкоди її психіці, тому що лікування таких захворювань пов'язане зі стресами для організму, що росте.

І ми його обрали – методика Євмінова.

Заняття при сколіозі у дітей у центрі Євмінова
В Одеських філіях центру Євмінова, у малокомплектних групах, не більше 6 осіб, методист має можливість якісно провести тренування з вашою дитиною. Тренування триває 50 хвилин - за цей час дитина отримує інтенсивне, але посильне навантаження на потрібні м'язи.

 

Влітку у дітей відкриваються "зони зростання", саме в цей час і можна займатися інтенсивніше. А маючи Профілактор Євмінова вдома, ви можете займатися з дитиною та самостійно.

Заняття у центрі Євмінова проводяться щодня і щогодини. Графік відвідування та інтенсивність занять рекомендує провідний лікар-вертебролог нашого центру, після огляду дитини та призначає лікування, залежно від ступеня викривлення, віку та рівня фізичної підготовленості дитини.

 

Наша команда поєднала свої знання, щоб поділитися ними з вашою дитиною та з вами. На заняттях він тренує витривалість, дізнається нюанси роботи опорно-рухового апарату та всього організму, набуде нових навичок. Ваша дитина буде із задоволенням приходити до нас на тренування, де ми, у нескладній формі, підносимо знання з ефективного "використання" та контролю свого тіла.

 

Ефективне та своєчасне лікування сколіозу у дітей шкільного віку – часткове вирішення проблеми з хребтом. У повсякденному житті, а не лише в центрі лікування сколіозу у дітей, важливо забезпечити профілактику викривлення хребта.

Комплекс профілактичних заходів включає:

 • організуватися дитині спальне місце з ортопедичним матрацом, вибраним за віком;
 • контроль постави під час читання, письма;
 • правильну організацію робочого місця школяра;
 • приділення уваги ранковій гімнастиці;
 • активний спосіб життя;
 • контроль ваги тіла.

Якщо звертати увагу на профілактику, лікування сколіозу у дітей шкільного віку буде максимально ефективним.

Ми пропонуємо найвигідніші в Одесі ціни на комплексне лікування сколіозу у дітей.

 

Запис до лікаря-вертебролога в Одесі у Приморському, Київському, Малиновському та в Суворівському районах за телефоом: +38-098-900-92-93

Вартість лікування при сколіозі від 158 грн. за процедуру.

Кожний інструктор в менрежі наших центрів сертифікований, що свідчить про проходження декількох детальних навчань методиці. Також вони мають величезний досвід роботи з пацієнтами, які мають різноманітні вади чи проблеми із хребтом та суглобами. Тому ви можете з усією відповідальністю звернутися до нас, і ми допоможемо вам вирішити безліч проблем, пов'язаних із порушеннями роботи опорно-рухового апарату.

кнопка магазин

перейти до магазину--->

Запис на консультацію до лікаря-вертебролога, масаж та заняття з тренером:
+38 (098) 900-92-93