Постізометрична релаксація (ПІР)

Постізометрична релаксація (ПІР) - це метод відновлення нормального тонусу напруженого м'яза, з допомогою особливих способів його розслаблення.

Суть методу постізометричної релаксації м'язів

Суть цього методу полягає в поєднанні короткочасного попереднього напруження м'язів і подальшого їх розслаблення. Наш організм єдина система, і якщо десь з'явився затиск, спазм, він може відгукнутися в досить віддалених частинах тіла. Зняти ці спазми і блоки повинна постізометрична релаксація м'язів - методика, заснована на принципах мануальної терапії.

релаксація м'язів

Чому ПІР працює?

Коли м'яз, що відповідає за рух напружується, то робота м'яза-антагоніста, що відповідає за рух в протилежну сторону, рефлекторно гальмується, тобто він у цей момент розслабляється. Найкраще цей механізм спрацьовує при ізометричній напрузі м'язів, тобто коли вони скорочуються, але суглоб при цьому залишається нерухомим.

Лікувальна дія відбувається в два етапи: спочатку створюється невелике м'язове напруження - в одну сторону, а потім проводиться пасивне розтягування заспазмованого м'язу, спрямоване в строго протилежну сторону. Зрозуміло, це розтягування відбувається в тих межах, які дозволяє болісно скорочений м'яз.

Посилити лікувальний вплив допомагає затримка дихання і зміна напрямку погляду: якщо у 2-у фазу вправи перевести очі в бік розтягування і зробити видих, то розслаблення м'язів відбувається швидше і ефективніше.

Ефект від ПІР Ви відчуєте відразу, напруга в м'язі зменшується, зникає скутість і хворобливі відчуття, м'яз стає м'яким, розслабленим.

Дана методика може застосовуватися не тільки для зняття гострого стану, але і на регулярній основі, для профілактики.

постізометрична релаксація

За допомогою методу постізометричної релаксації (ПІР) проводиться успішна корекція викривлення хребта, зміцнення м'язів спини. Хребет постійно розгойдується і відчуває значні навантаження. Хребці, з'єднуються між собою зв'язками, а система м'язів утримує хребет. Найчастіше, слабкість зв'язкового апарату і м'язів призводить до зміщення хребців і, як наслідок, формування викривлення хребта. Особливе значення має шийний відділ хребта, в якому проходять хребетні артерії, що постачають мозок кров'ю. Порушення в цьому відділі веде до запаморочень, головних болів; проблем які відгукуються болями в серці, захворюванням легенів, сколіозу, та хронічних хвороб внутрішніх органів. Саме тому постізометрична релаксація шиї теж є дуже важливою.

В ході постізометричної релаксації виявляються:

  • статичні деформації відділів хребта, крижів, тазу, ребер і грудини, суглобів;
  • обсяги руху і кордони рухливості суглобів;
  • досліджуються активні та пасивні рухи в рухових сегментах хребта, грудної клітки, плечового і тазового пояса та кінцівок;
  • силові напруження в тканинах хребта і кінцівок, дотримуючись особливості неврологічної діагностики у дітей.

Коли потрібна постізометрична релаксація м’язів?

Якщо Ви відчуваєте:

  • головні болі;
  • запаморочення;
  • болі в будь-якому відділі хребта;
  • болі в суглобах;
  • посттравматичне ураження суглобів;
  • тунельні синдроми (больові синдроми в кінцівках, що виникають після травм, фізичних перевантажень).

Крім того ПІР допомагає при посттравматичних спайкових хворобах. Допомагає здійснити корекцію постави.

Постізометрична релаксація застосовується у лікуванні захворювань внутрішніх органів: серця, органів сечостатевої системи, печінки, селезінки, ендокринної системи, кишківника і всього шлунково-кишкового тракту, нервової системи, легень.

За допомогою даного методу досить успішно лікуються болі в шиї, поперековому та грудному відділах хребта, оніміння пальців рук, синдром «хребетної артерії», спазми і болі в руках і ногах.

зняти напругу м'язів

Застосування ПІР дає можливість:

  • збільшити рухливість хребта та суглобів;
  • відновити еластичність зв'язок і м'язів;
  • зняти спазматичну напругу м'язів;
  • позбавитися від больового синдрому;
  • швидко відновитися після значних фізичних навантажень чи змагань.

Також, постізометрична релаксація - це ідеальний консервативний метод лікування міжхребцевих гриж і радикуліту. Одна з особливих переваг – безпека, тому що сам процес проведення процедури (плавні рухи, контроль з боку пацієнта) виключає побічну дію.

Протипоказання для використання ПІР:

  • прояви каудального синдрому;
  • рецидиви грижі міжхребцевих дисків в ранньому періоді після хірургічного лікування;
  • запальні процеси (спондиліт, арахноїдит та ін.);
  • загальні протипоказання до масажу.

Фахівці нашого центру розробляють і проводять індивідуальні реабілітаційні курси застосовуючи методику кінезотерапії доповнюючи її процедурами постізометричної релаксації. Звертайтесь і Вам нададуть кваліфіковану консультацію щодо лікування та профілактики захворювань хребта, суглобів, нервової системи, відновлення після операцій і травм.

 

 

Запис на процедуру ПІР за телефоном: 098-900-92-93

Запис на консультацію до лікаря-вертебролога, масаж та заняття з тренером:
+38 (098) 900-92-93